Leziz ve Sağlıklı Naturel Birinci Zeytinyağları ve Fiyatları - Olivesa - Doğal, Naturel ve Sızma Zeytinyağı Ürünleri
Naturel Birinci Zeytinyağı

Zeytinyağları arasında natürel zeytinyağı olarak tabir edilen ürünler sızma zeytinyağına benzer özelliktedir. Bu zeytinyağının tek farkı, serbest asit derecesinin yüzde 0.8 ile yüzde 2.0 arasında olmasıdır. Sızma zeytinyağında ise, serbest asit oranı yüzde 0.8’in altındadır. Bunu haricinde tat ve koku gibi değerler açısından benzerlik gösterirle...

Zeytinyağları arasında natürel zeytinyağı olarak tabir edilen ürünler sızma zeytinyağına benzer özelliktedir. Bu zeytinyağının tek farkı, serbest asit derecesinin yüzde 0.8 ile yüzde 2.0 arasında olmasıdır. Sızma zeytinyağında ise, serbest asit oranı yüzde 0.8’in altındadır. Bunu haricinde tat ve koku gibi değerler açısından benzerlik gösterirler.

Natürel birinci zeytinyağı nerede kullanılabilir?

Salata, meze ve kahvaltılar için tercih edilen zeytinyağı kızartmalar için de kullanılabilir. Yemeklere de karıştırılabilir. Bir zeytinyağının kullanılabileceği her alanda natürel birinci zeytinyağı da kullanılabilir. Kaliteli ve lezzetli yapısıyla beraber katkısız ve doğal üretimi sayesinde insan sağlığı açısından faydalı mineral ve vitaminlere sahiptir.

Zeytinyağının rafine edilmiş yağdan farkı nedir?

Yeme alışkanlıklarımız içerisinde kızartma ve yemekler için rafine yağ tercih edilir. Ancak bu yağların zararı birçok kişi tarafından bilinir. Kimyasal içerikli bu yağlar, düşük sıcaklık değerleri nedeniyle aşırı ısıda insan sağlığı için tehdit oluşturur. Zeytinyağı ise yüksek sıcaklık değerlerine sahiptir ve 210 derecelik bir ısıda bile yapısını koruyabilir. Dolayısıyla insanlar için daha sağlıklı bir kızartma ve yemek pişirme imkanı sunar. Tamamen doğal bir üretim sürecinden geçerek sofralara gelir. Daha çok çiğ olarak tüketilir. Bunun önemli bir sebebi de, değerli bir yağ olması ev fiyatın rafine edilmiş yağlara göre yüksek olmasıdır. 

Daha fazla

Naturel Birinci Zeytinyağı 2 ürün var.

2 öğeden 1 - 2 arası gösteriliyor
2 öğeden 1 - 2 arası gösteriliyor